Spacer po pasie drogi granicznej to droga "atrakcja"

2020.11.17 07:21
Turyści, którzy przyjechali do Białowieży, zrobili sobie wycieczkę po pasie drogi granicznej. Za taką "atrakcję" słono zapłacili.
Spacer po pasie drogi granicznej to droga "atrakcja"
Fot: pixabay.com

Niedziela to idealny dzień na spacer. Niestety jednak nie wszędzie można wchodzić. Przekonała się o tym czteroosobowa grupa, która 15 listopada beztrosko przechadzała się po pasie drogi granicznej. Na ślady mężczyzny i trzech kobiet trafili funkcjonariusze straży granicznej.

- W wyniku podjętych działań ustalono, że sprawcami zdarzenia są obywatele Polski przebywający turystycznie w Białowieży. Pomimo tablic, znajdujących się w pobliżu granicy, informujących o zakazie wejścia na pas drogi granicznej, postanowili zrobić sobie wędrówkę wzdłuż linii granicy. Spacer okazał się dość kosztowny. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Niezastosowanie się do zakazu wejścia na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożonym karą grzywny do 500 zł - informuje Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jednocześnie pogranicznicy przypominają, że ciekawość i lekkomyślność np. choćby po to by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. Trzeba zwracać uwagę na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39