Spawacz, magazynier, przedsiębiorca. Trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia

2013.07.04 00:00
Ruszyła rekrutacja na bezpłatne szkolenia organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku.
Spawacz, magazynier, przedsiębiorca. Trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia
Fot: sxc.hu

Zakres szkolenia "Spawanie metodą MAG" obejmuje m.in. przegląd procesów spawania, zastosowanie elektryczności do spawania, budowę i użytkowanie urządzeń MAG, bezpieczną pracę na hali produkcyjnej, ćwiczenia praktycznego spawania blach i rur spoinami czołowymi metodą MAG-135. Kurs odbędzie się w dniach 20.08-26.09.

Kolejny kurs, na który trwa obecnie nabór, to "Pracownik magazynu". Jego program obejmuje takie zagadnienia, jak: podstawy organizacji pracy magazynu, obsługa wózków jezdniowych, obsługa komputera i kas fiskalnych, wag samoobliczeniowych i terminali płatniczych, podstawowe zagadnienia bezpieczeństwa żywności, a także metody poszukiwania pracy. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 21 sierpnia.

Zajęcia w ramach ostatniego ze szkoleń "ABC Przedsiębiorczości" przybliżą uczestnikom m.in. organizacyjno-prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, zakładanie działalności gospodarczej, podstawy zarządzania, reklamy i marketingu, prawo pracy, a także obsługę komputera i kas fiskalnych. Zajęcia odbędą się w dniach 26.08-24.09.

Na koniec każdego z kursów uczestnicy dostaną dokumenty potwierdzające udział oraz uzyskane kwalifikacje.

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby, które m.in. są zarejestrowane w PUP w Białymstoku jako osoby bezrobotne, posiadają wykształcenie co najmniej podstawowe(w przypadku kursu spawania preferowane będzie wykształcenie mechaniczne lub staż pracy m.in. w zawodach ślusarz, mechanik, tokarz), w latach 2012-2013 nie były kierowane na szkolenia finansowane ze środków Funduszu Pracy oraz nie mają przeciwwskazań lekarskich.

Nabór na kursy trwa od 1 do 26 lipca. Osoby zainteresowane szkoleniami proszone są o kontakt z Działem Szkoleń w PUP w Białymstoku, pok. 311, pod nr. tel. 85 747 38 31.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39