Specjalna firma będzie sprawdzać iluminacje cerkwi i kościołów

2011.03.15 00:00
Zazwyczaj to z budżetu Białegostoku wykonywane jest oświetlenie obiektów, także tych sakralnych. Z miejskiej kasy będą też pobierane pieniądze na ich bieżące przeglądy i drobne naprawy. Magistrat właśnie wybrał firmę, która się tym zajmie.
Specjalna firma będzie sprawdzać iluminacje cerkwi i kościołów
Fot: Jerzy Trojanowski

Iluminacje 13 obiektów sakralnych i 2 świeckich będzie sprawdzać specjalnie do tego celu wynajęta przez białostocki magistrat firma. Pod jej nadzór trafi katedra, kościoły: św. Rocha, św. Wojciecha, Miłosierdzia Bożego, Zmartwychwstania Pańskiego, Wszystkich Świętych, św. Andrzeja Boboli i św. Jadwigi Królowej oraz cerkwie: św. Mikołaja, Świętego Ducha, Zmartwychwstania Pańskiego, Wszystkich Świętych, św. Jerzego Wielkomęczennika. Zajmie się także bieżącą konserwacją oświetlenia ratusza miejskiego oraz Bramy Wielkiej Pałacu Branickich.

Zakres prac konserwacyjnych, które będzie wykonywać obejmie m.in. systematyczną kontrolę stanu oświetlenia wszystkich obiektów, wymianę świateł wokół nich, ewentualne naprawy uszkodzeń w sieci kablowej zasilającej iluminacje, poprawianie opasek na słupach, rurkach i przewodach dla estetycznego wyglądu obiektów, malowanie słupów, na których są mocowane oprawy oświetleniowe, oczyszczenie projektorów minimum raz w roku i dwa razy w roku - w kwietniu i w październiku - szczegółowy przegląd sprzętu służącemu do oświetlania.

Koszt wykonywania tych usług co miesiąc z miejskiej kasy pochłonie prawie 7,4 tys. Wszystkimi tymi pracami zajmie się białostocka firma "ELAM". Wykonawcę (jako jedyny złożył ofertę) wybrano w przetargu.

E.S.

1299 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39