Specjalny przegląd filmowy. Będzie też dyskusja

2018.10.08 10:47
Na szczególny przegląd filmów zaprasza Muzeum Pamięci Sybiru. Będzie on poświęcony tematyce totalitaryzmu.
Specjalny przegląd filmowy. Będzie też dyskusja
Fot: Muzeum Pamięci Sybiru

Wszystkie prezentowane filmy, poprzedzone prelekcją krytyków filmowych, ilustrują mechanizmy propagandy radzieckiej, PRL-owskiej i niemieckiej. Jest to unikalna okazja, aby młodzież szkół średnich zetknęła się z oryginalnym narzędziem propagandy totalitarnej. Proponowana tematyka i analizowane teksty filmowe powinny być traktowane jako uzupełnienie programu nauczania historii i literatury w szkole średniej, wpisują się bowiem w podstawę programową. Filmy zawierają tłumaczenia, wiele z nich nie znajdziemy w powszechnym obiegu.

Przegląd potrwa w dniach 11-13 października, realizowany jest w ramach Wschodniej Akademii Filmowej. W czwartek obejrzeć można będzie kino radzieckie, w piątek - kino polskie, a w sobotę - kino niemieckie. Podczas pierwszego dnia przeglądu widzowie mogą też uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat mechanizmów i genezy kina propagandowego.

Pokazy odbywać się będą w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A (oprócz soboty, kiedy projekcje zaplanowane są w Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Sienkiewicza 26). Obecność trzeba potwierdzić do wtorku (9.10).

Program: Przegląd kina totalitarnego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1317 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39