Spektakl familijny: "Śmiecio Eko Baja" - Teatr La Lola

dodane dnia: 2024-03-18 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Spektakl familijny: "Śmiecio Eko Baja" - Teatr La Lola
Termin imprezy:
2024-04-14 - 2024-04-15
Organizatorzy zapraszają na spektakl familijny "Śmiecio Eko Baja" Teatru La Lola.

"Śmiecio Eko Baja" to wesoła i dynamiczna opowieść o perypetiach Szczurka Jurka, Muchy Śmieciuchy, Karalucha i Gąsienicy, którzy na co dzień zamieszkują wysypisko śmieci i z ekologią im nie po drodze. Kto i dlaczego spróbuje się nawrócić na ekologiczne życie, dowiecie się oglądając to wzbogacone o świetne piosenki przedstawienie. Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Bajka została napisana wierszem, a wybór wiersza jako formy przekazu treści jest nieprzypadkowy. Wierszowane teksty są dla naszych dzieci ważnym elementem podczas nauki. Są odpowiedzialne za rozwój wyobraźni oraz kreowanie własnych poglądów. Rymowane wiersze w łatwiejszy sposób docierają do świadomości czytelnika, zapadają w pamięć i pozwalają mimowolnie chłonąć wiedzę, przenikać i przemycać do chłonnych dziecięcych umysłów dydaktyczne treści. Wiedza przyswajana jest niemal samoczynnie a rymowanki, sprawiają dzieciom radość, pobudzają pamięć, skupienie, kreatywność i ciekawość.

Efektowna scenografia i rewelacyjne kostiumy w połączeniu z humorystycznym, nietuzinkowym spojrzeniem na zagadnienia ekologiczne poprzez zabawę, zachęcą dzieci do propagowania odpowiednich nawyków i kształtowania postaw ekologicznych.

Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom ze szkół podstawowych z klas 0-3.Oprócz ekologicznie rozbudowanej warstwy tekstowej, jest część praktyczna, dzięki którym można będzie praktycznie pokazać, na czym polega dbałość o cały ekosystem. W tym celu użyte będą przygotowane worki i kosze do segregacji śmieci w odpowiednich kolorach oraz wszelkiego rodzaju same śmieci czyli np. papiery, kable, metalowe elementy, plastikowe butelki i inne przedmioty, które wspólnie z dziećmi będziemy segregować. Po spektaklu, chętni będą mogli sfotografować się z aktorami w kostiumach.

Ten projekt teatralny jest wspaniałym narzędziem dydaktycznym. Pomaga wdrażać i wpajać dzieciom proekologiczne zachowania, uwrażliwia je na utrzymywanie czystości. Znacząco wpłynie na kształtujące się w nich nawyki, związane z utrzymywaniem porządku, nie tylko w domu ale i na ulicy, podwórku, czy na łonie przyrody. Wytwarza swoisty mechanizm, trwale pozostający w świadomości młodego, a potem dorosłego człowieka, poprawiający świadomość związaną z jakością środowiska naturalnego oraz ochroną przyrody.

Start o godz. 12:00 (14 kwietnia) i o godz. 9:00 (15 kwietnia).

1137 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39