Spektakl "Garaż", czyli opowieść o młodym muzyku

2020.12.28 14:14
Spektakl "Garaż" jest opowieścią o młodym muzyku, który zastanawia się nad kierunkiem, w którym powinien podążać ze swoją twórczością, męskością, dorosłością. Pokazy zaplanowano na 29 oraz 30 grudnia.
Spektakl "Garaż", czyli opowieść o młodym muzyku
Fot: pixabay.com

Przed nami solowy spektakl teatru formy z muzyką na żywo. Punktem wyjścia do pracy nad "Garażem" była przestrzeń, która tylko z pozoru wydaje się zwykłym pomieszczeniem do przechowywania samochodu. "Garaż" to przede wszystkim męska strefa, miejsce odosobnienia, gdzie można tworzyć, majsterkować lub pobyć w samotności. Dla muzyków garaże mają dodatkowo symboliczne znaczenie, to w nich rozpoczynały swoją karierę największe rockowe zespoły.

Spektakl jest opowieścią o młodym muzyku, który zastanawia się nad kierunkiem, w którym powinien podążać ze swoją twórczością, męskością, dorosłością.

- Na scenie towarzyszą mi lalki oraz animowane przeze mnie przedmioty. Widzowie usłyszą muzykę mojego autorstwa, która łączy rockowe riffy z brzmieniami syntezatorów, dźwiękami metalowych narzędzi i innych przedmiotów codziennego użytku - mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Maciej Cempura.

Pokaz będzie dostępny w internecie 29 oraz 30 grudnia. 12. Link można znaleźć na Facebooku, na stronie wydarzenia o nazwie "GARAŻ pokaz work in progress". Film będzie dostępny przez 24 godziny.

Muzyka, gra aktorska – Maciej Cempura
Dramaturgia – Natalia Sakowicz
Reżyseria światła – Maciej Iwańczyk

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku "Młodzi Twórcy".

Partnerem wydarzenia jest Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Fillia w Białymstoku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1666 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39