Spektakle, warsztaty, wystawy i wiele innych. Ruszył festiwal Kalejdoskop 2020

2020.09.03 14:45
Ruszyła 17. edycja Kalejdoskopu czyli międzynarodowego festiwalu tańca współczesnego. Odbywa się od 2002 r. w Białymstoku. Podczas 4 dni, uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych, spotkaniach z artystami oraz obejrzeć 9 spektakli.
Spektakle, warsztaty, wystawy i wiele innych. Ruszył festiwal Kalejdoskop 2020
Fot: Festiwal Kalejdoskop 2019
Marta Ankiersztejn /Facebook

17. edycja

Kalejdoskop to międzynarodowy festiwal tańca współczesnego, odbywający się od 2002 roku w Białymstoku. W tym roku potrwa od czwartku 3 września do niedzieli, 6 września.

Podczas wydarzenia, widzowie będą mogli obejrzeć m.in. 9 spektakli tanecznych, projekt site specific, wystawy szkiców i fotografii. Będą również rozmowy o polskim tańcu, spotkania z artystami czy warsztaty taneczne.

Spektakle odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Kultury, Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz Studiu Działań Kreatywnych DanceOFFnia.

Pokoleniowa zmiana

W każdym roku pojawia się nowy temat przewodni. Tym razem, organizatorzy stawiają na pokoleniową zmianę. W związku z tym pokazane będą m.in. spektakle twórców różnych pokoleń. Wyróżnienie znaczenia pokoleniowej zmiany pokaże jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznych wypowiedzi.

Oprócz wydarzeń artystycznych i spektakli tańca współczesnego, będzie można zobaczyć wystawy, performance w przestrzeni miejskiej, spacer tanecznym szlakiem czy też przeprowadzać rozmowy z artystami.

Co to jest kalejdoskop?

Ci co nie wiedzą, kalejdoskop to urządzenie optyczne, w którym dzięki wielokrotnym odbijaniu się obrazu różnokolorowych szkiełek, obserwuje się symetryczne, barwne figury, zmieniające się przy obracaniu.

Nazwa festiwalu nie jest więc przypadkowa. Oznacza różnobarwność stylów, zmienność i różnorodność. Na białostockich deskach od 17 lat pojawiają się najciekawsze spektakle czy happeningi. Jest to miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele różnych pokoleń, trendów i koncepcji tańca. Właśnie ta różnorodność spaja wszystkich – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, bez względu na wiek czy inne różnice.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc oraz obostrzenia związane z ilością osób.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Szczegółowy program festiwalu.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1607 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39