SPiN Day w Białymstoku. Darmowe warsztaty i wystawy

2015.09.11 00:00
W sobotę (12.09) w 27 miastach w całej Polsce odbędzie się ogólnopolska akcja SPiN Day, w ramach której można będzie zobaczyć różnorodne wystawy i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach naukowych.
SPiN Day w Białymstoku. Darmowe warsztaty i wystawy
Fot: pixabay.com

W Białymstoku akcja SPiN Day organizowana jest przez Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum" przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Tam też odbędą się wykłady i warsztaty dotyczące wielowymiarowej matematyki. Kamila Łyczek opowie o bryłach nie tylko trójwymiarowych, a Zdzisław Pogoda zwróci uwagę na nietypowe kształty, o których zazwyczaj nie uczymy się w szkole. Uczestnicy poznają też twierdzenie Pitagorasa o wymiarach 3, 4 i wyższych, bryły w Operze i kopułę geodezyjną. Zaplanowano też Oculus Rift – pokaz rzeczywistości wirtualnej.

Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN powstało w 2013 roku jako inicjatywa instytucji biorących udział w organizowanej od 2007 roku konferencji "Interakcja-Integracja". Jego celem jest rozwój oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji poprzez zachęcenie ludzi do kreatywnego myślenia.

SPiN Day w Białymstoku odbędzie się na Politechnice Białostockiej oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wstęp jest wolny.

Szczegóły wydarzenia: SPiN Day w Białymstoku

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39