Sportowcy mogą ubiegać się o nagrody. To ostatni moment na złożenie wniosku

2023.02.09 07:23
Zawodniczki i zawodnicy z regionu mogą starać się o doroczne nagrody sportowe Marszałka Województwa Podlaskiego oraz o nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe w 2022 r.
Sportowcy mogą ubiegać się o nagrody. To ostatni moment na złożenie wniosku
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Jeszcze przez kilkadziesiąt godzin sportowcy z naszego województwa mają szansę ubiegać się o specjalne nagrody. Doroczne nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego przyznawane są w takich kategoriach jak: Najlepszy Sportowiec, Najlepszy Młody Sportowiec, Najlepszy Sportowiec z Niepełnosprawnościami, Najlepszy Trener oraz Za Całokształt Działalności W Zakresie Sportu.

Wnioski o przyznanie dorocznej nagrody sportowej Marszałka Województwa Podlaskiego mają prawo składać działające na terenie regionu: kluby sportowe, okręgowe związki sportowe oraz Podlaska Federacja Sportu czy organizacje pozarządowe działające w dziedzinie kultury fizycznej. Nagrodę mogą otrzymać osoby fizyczne: za wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie w sportach olimpijskich, sportach osób z niepełnosprawnościami oraz współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez ministra właściwego w sprawach sportu; za osiągnięcia w dziedzinie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym oraz w uznaniu za całokształt działalności w zakresie sportu.

Ponadto na wybitnych zawodników i wybitne zawodniczka czekają nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe w dyscyplinach należących do sportów olimpijskich i paraolimpijskich w 2022 r. By móc ubiegać się o tego rodzaju wyróżnienie, należało w minionym roku zająć miejsca 1-6 na igrzyskach olimpijskich/paraolimpijskich lub zająć miejsca 1-3 na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy bądź mistrzostwach Polski.

Wspomniane nagrody przyznawane są osobom fizycznym mieszkającym na obszarze województwa podlaskiego. Za sporty olimpijskie lub paraolimpijskie uznaje się sporty, które były rozgrywane podczas zimowych lub letnich igrzysk olimpijskich.

Wnioski przyjmowane są do 10 lutego.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1360 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39