Sportowe imprezy BOSiR-u w 2024 roku. Co będzie się działo w stolicy Podlasia?

2024.02.19 12:11
Mityngi lekkoatletyczne z udziałem gwiazd, siatkówka i piłka nożna w wydaniu plażowym, triathlonowe mistrzostwa Polski, Świąteczny Nocny Maraton Pływacki czy rozgrywki Białostockiej Ligi Sportu - to tylko część wydarzeń, które w 2024 r. odbywać się będą na obiektach Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Sportowe imprezy BOSiR-u w 2024 roku. Co będzie się działo w stolicy Podlasia?
Fot: BOSiR

Znów będzie można zobaczyć gwiazdy. I to nie tylko na niebie

Co przygotował BOSiR na 2024 rok, jeżeli chodzi o imprezy sportowe? Kalendarz z wydarzeniami aż pęka w szwach, a pierwsze duże zawody odbędą się w dniach 24-26 maja. Na ten termin zaplanowano bowiem Akademickie Mistrzostwa Polski połączone z Mistrzostwami Polski AZS w Lekkiej Atletyce, które odbędą się na stadionie przy ul. 11 Listopada.

Po takiej rozgrzewce nastąpi kolejne mocne lekkoatletyczne uderzenie, bo 2 czerwca (niedziela) dojdzie do skutku Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki. Tradycyjnie już w samym centrum Białegostoku powstanie wyjątkowa arena z trybunami, z których będzie można z bliska dopingować swoich idoli. Sportowcy rywalizować mają w trzech konkurencjach: skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą.

Sporo będzie się działo również w kolejnych tygodniach. W dniach od 7 do 9 czerwca na plaży miejskiej zaplanowano ogólnopolski turniej rozgrywany pod nazwą Plaża Open. Ta znakomita impreza, od wielu lat goszcząca w Białymstoku, to oczywiście nie jest jedyny akcent siatkarski na Dojlidach. Boiska nad zalewem w maju i czerwcu należą także do zawodniczek i zawodników rywalizujących w Letniej Grand Prix. Turnieje mają się rozpocząć już 18 i 19 maja. Kolejne terminy zawodów to: 25-26 maja, 1-2 czerwca oraz 15-16 czerwca.

Sportowe imprezy BOSiR-u w 2024 r.


Poprzez sport można pomagać

Z kolei 22 i 23 czerwca bieżnię stadionu lekkoatletycznego i teren Zwierzyńca opanują biegacze w różnym wieku biorący udział w Plum Ekiden. To już jedenasta edycja wydarzenia, w trakcie którego sport łączy się z działalnością charytatywną. Część opłat startowych wędruje na rzecz Fundacji "Pomóż Im" – Hospicjum dla Dzieci. Pierwszego dnia wystartują sztafety dziecięce, zaś drugiego do biegania włączą się dorośli, którzy mają do wyboru dwa formaty startu: sztafetę maratońską (drużyny 6-osobowe) oraz sztafetę 4x5, w której 4-osobowe teamy pokonują łącznie 20 km.

Tradycją sportowego sezonu na plaży miejskiej są już od wielu lat Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. Impreza prawdopodobnie dojdzie do skutku 29 i 30 czerwca, a zawody organizowane będą we współpracy z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej. Warto ponadto dodać, że na 13 lipca zaplanowano też turniej "Okręgówka CUP".

Mistrz wraca przed własną publiczność

Jeżeli chodzi o wakacje, to te rozpoczną się od wyjątkowego wydarzenia skierowanego do najmłodszych. 6 lipca Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Białystok Biega zorganizują bowiem na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy nietuzinkowe przedsięwzięcie dla dzieci zatytułowane Hero Run Kids. Jest to bieg z przeszkodami, a wśród nich specjalnie usypane górki, małe ścianki, przeszkody do przeskoczenia, do pokonania dołem czy bieg przez wodę. W poprzednim roku w tej imprezie wzięło udział ponad 1400 dzieci.

Sportowe imprezy BOSiR-u w 2024 r.


Z kolei 18 sierpnia OSW Dojlidy stanie się areną zmagań dla uczestników cyklu Elemental Tri Series. To triathlonowa impreza dla amatorów i wyczynowców, na których czekają ogromne wyzwania związane z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. mistrzostwa Polski w triathlonie, paratriathlonie, aquabike oraz Puchar Polski. W programie są także zawody biegowe i pływackie dla dzieci.

Dużo będzie się też działo na sam koniec wakacji. 30 sierpnia fani królowej sportu otrzymają możliwość podziwiania na stadionie lekkoatletycznym BOSiR-u m.in. jednego z najlepszych białostockich sportowców, czyli Wojciecha Nowickiego, oraz doskonałą, światową specjalistkę w biegu na 400 m, a więc Natalię Kaczmarek. Ta wspomniana dwójka wraz z innymi gwiazdami lekkiej atletyki wystąpi w międzynarodowym Mityngu Ambasadorów Białostockiego Sportu.

Pływanie nie tylko latem

Okres przedświąteczny też będzie można spędzić na sportowo. Zanim wszyscy usiądziemy do wigilijnego stołu, pojawi się okazja do wystartowania w Świątecznym Nocnym Maratonie Pływackim (7-8 grudnia). Ośmioosobowe drużyny przez 8 godzin (od godz. 22.00 do 6.00) rywalizować będą o przepłynięcie jak najdłuższego dystansu. Pierwsze trzy zespoły otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Na specjalne wyróżnienia mogą również liczyć najlepsi uczestnicy pod względem wyniku indywidualnego.

Sportowe imprezy BOSiR-u w 2024 r.


Oczywiście, nie można też zapomnieć, że niemal przez cały rok trwa Białostocka Liga Sportu, czyli rozgrywki w czterech dyscyplinach sportowych. Skierowane są one tylko do amatorów, którzy nie uczestniczą w sporcie wyczynowym.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1075 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39