Sportowe obiekty znów będą otwarte, ale na łyżwach nie pojeździmy

2021.02.11 13:33
W piątek i sobotę (12-13.02) Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie chce otworzyć swoje obiekty. Niestety niektóre areny dostępne będą jedynie dla tzw. sportowców zawodowych.
Sportowe obiekty znów będą otwarte, ale na łyżwach nie pojeździmy
Fot: BOSiR

Powoli wracamy do normalności. Po raz kolejny

Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów z 6 lutego 2021 r. - zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje się do wznowienia działalności miejskich obiektów. Już w piątek planowane jest otwarcie drzwi pływalni (Sportowej, Rodzinnej oraz Kameralnej), natomiast dzień później ponownie będzie można korzystać z dobrodziejstw zlokalizowanego przy ul. Ciołkowskiego Toru Białystok. Najpierw BOSiR chce przeprowadzić pierwsze w tym roku i po długiej przerwie swobodne jazdy samochodowe. Godzinne treningi odbędą się w sobotę w godz. 12.00-13.00, 13.30-14.30 i 15.00-16.00.

Dzięki poluzowaniu obostrzeń już w piątek na Pływalni Kameralnej wznowione zostaną również zajęcia zorganizowane, takie jak aqua aerobik oraz ćwiczenia o charakterze rehabilitacyjnym i korygujące wady postawy. Kolejnego dnia wystartują też prawdopodobnie zajęcia z nauk i doskonalenia pływania.

Łyżwy trzeba zamienić na narty

W związku zimową aurą BOSiR uruchomił narciarnię na Dojlidach. Trasy do nart biegowych są już przygotowane. Narciarze, którzy posiadają własny sprzęt, mogą z nich korzystać nawet teraz. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny. Otwarcie wypożyczalni nart biegowych zaplanowane jest na piątek na godz. 9.00.

Co z lodowiskiem i stadionem lekkoatletycznym? Niestety, zgodnie z rozporządzeniem, na lodowej tafli - podobnie jak na arenie przeznaczonej dla lekkoatletów - mogą przebywać jedynie sportowcy zawodowi. Ogólnodostępne wejścia na ślizgawkę nie będą więc prowadzone.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39