Sportowy rozkład jazdy. Co się dzieje w długi weekend?

2016.08.12 08:16
Długi weekend na sportowo. W najbliższych dniach nie powinniśmy narzekać na nudę - w zasadzie każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Poza tym emocji nie będzie brakowało również w ligowych starciach z udziałem podlaskich drużyn.
Sportowy rozkład jazdy. Co się dzieje w długi weekend?
Fot: Grzegorz Chuczun
W weekend na Dojlidach odbędą się Mistrzostwa Białegostoku w siatkówce plażowej

Beniaminek sprawdzi Jagiellonię

W poniedziałek (15.08) pozycję lidera po 5. kolejce Lotto Ekstraklasy będzie chciała zachować Jagiellonia. Białostoczanie w meczu wyjazdowym zmierzą się z beniaminkiem - Wisłą Płock. Początek spotkania o godz. 18.00.

I liga, czyli lider vs. wicelider

Znakomicie sezon w I lidze rozpoczęły Wigry. Suwalczanie po dwóch kolejkach wspólnie z Podbeskidziem przewodzą na zapleczu Ekstraklasy. W piątek (12.08) obie ekipy skonfrontują się ze sobą. Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki rozpocznie się o godz. 20.30.

Olimpia Zambrów chce wreszcie zapunktować

Pierwsze punkty w II lidze spróbują zdobyć piłkarze Olimpii Zambrów. Tym razem team z Podlasia czeka wyjazd do Legionowa. Tam bowiem Olimpia walczyć będzie z Legionovią. Początek starcia w sobotę (13.08) o godz. 17.30.

III i IV liga oraz KOS też nie próżnują

Emocji w spotkaniach naszych ligowców nie powinno również zabraknąć w III lidze. Ciekawie zapowiada się 2. kolejka w IV lidze oraz inauguracja KOS. W ten weekend rozpocznie się także Okręgowy Puchar Polski.

Mistrzostwa w piłce nożnej plażowej

W mistrzostwach wystartuje osiem zespołów, w tym trzy ekipy zaproszone z Polski: juniorzy i seniorzy Milenium Gliwice (I liga grupy południowej) oraz Vita-Sport Zdrowie Garwolin (występuje w Ekstraklasie, w której udział bierze osiem najlepszych zespołów w Polsce; Młodzieżowy Mistrz Polski do lat 21). Pozostałe pięć drużyn wyłonionych zostało na boisku Ośrodka Sportów Wodnych "Dojlidy" we wcześniejszych turniejach eliminacyjnych.

Zawody rozgrywane będą systemem grupowo-pucharowym. Początek zmagań w sobotę o godz. 11.00, natomiast finał zawodów zaplanowany jest w niedzielę na godz. 15.25.

Mistrzostwa Białegostoku w siatkówce plażowej

Siatkarska przygoda z Letnią Grand Prix zakończy się w niedzielę Mistrzostwami Białegostoku. Wystartuje w nich 16 ekip, wśród których swój udział zapowiedziały również duety z Polski (m.in. z Augustowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Ostródy), a także para z Litwy. Silna obsada gwarantuje wysoki poziom i duże emocje, na które liczą lokalni kibice siatkówki plażowej. Zawodnicy mają o co walczyć. Pula nagród finansowych wynosi w tym roku 2000 zł. Początek gier o godz. 9.30.

Aktywny długi weekend

Podczas długiego weekendu białostoczanie nie powinni narzekać na nudę. Obiekty sportowe w naszym mieście nie będą zamknięte. Szczegóły: Aktywny długi weekend. Harmonogram pracy obiektów sportowych.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39