Sporty siłowe mają się dobrze. W "Mechaniaku" rozegrano ważne mistrzostwa

2023.05.10 10:57
W Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadpodstawowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc im. Artura Śliwki oraz I Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadpodstawowych w Trójboju Siłowym Klasycznym.
Sporty siłowe mają się dobrze. W "Mechaniaku" rozegrano ważne mistrzostwa
Fot: Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa

W auli "Mechaniaka" uczniowe szkół ponadpodstawowych znów wyciskali sztangę, leżąc, ale nie tylko, bo tym razem impreza została rozbudowana również o trójbój siłowy klasyczny.

- W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 zawodników z województwa podlaskiego. To o ponad 30 więcej niż w zeszłorocznych zmaganiach. Prawie połowa z nich wystartowała w trójboju siłowym klasycznym, co wskazuje na wysoką popularność tego sportu wśród młodzieży i dobry kierunek rozwoju zawodów. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie sportowym, na co wskazują wyniki TOTAL na poziomie 610 kg - mówi Radosław Piktel, organizator wydarzenia.

W trójboju siłowym klasycznym w kategorii open najlepsi okazali się Mateusz Masiejczyk (mężczyźni, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstok) oraz Lena Ignatowska (kobiety, IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku), natomiast zmagania open w wyciskaniu sztangi leżąc, wygrali Zofia Sałak (kobiety, II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku), Piotr Olechno (mężczyźni, kat. open do lat 18, Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku) i Mateusz Masiejczyk (kat. open powyżej 18 lat, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku).

Warto zaznaczyć, że rozgrywane w "Mechaniaku" zmagania to doskonałe przetarcie przed startami na arenie ogólnokrajowej, a nawet światowej. W przeszłości w mistrzostwach szkół ponadpodstawowych udział brali m.in. Artur Giczan, Rafał Nazaruk, Adam Citko czy Piotr Sulima, a więc zawodnicy, którzy następnie osiągali sportowe sukcesy w kraju i za granicą.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

978 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39