Spotkały się "gejzery kreatywności". Zaskakujące, co z tego wynikło [ZDJĘCIA]

2023.11.22 08:03
Na Politechnice Białostockiej odbyło się ciekawe spotkanie młodych talentów z różnych zakątków Polski. To była idealna okazja nie tylko do nawiązania ciekawych znajomości, ale i szansa na wspólną realizację projektów w przyszłości.
Spotkały się "gejzery kreatywności". Zaskakujące, co z tego wynikło [ZDJĘCIA]
Fot: D. Piekut/PB

III Konferencja Kół Naukowych Politechnicznej Sieci Via Carpatia już za nami. Udział w wydarzeniu wzięło 15 organizacji studenckich z Białegostoku, Lublina i Rzeszowa. W tym roku młodzi naukowcy spragnieni wiedzy i nowych możliwości spotkali się po raz pierwszy na największej uczelni technicznej w naszym regionie. Mieli okazję do prezentacji swojego dotychczasowego dorobku, wymianę doświadczeń i plany, co do podjęcia w przyszłości jakichś wspólnych działań.

Studenci, którzy uczestniczyli w międzyuczelnianym networkingu, dostrzegli w takim wydarzeniu szansę na wzmocnienie potencjału kół naukowych, do których należą, a także możliwości rozwoju i pogłębiania swojej wiedzy. 

– Podczas tej konferencji studenci mają możliwość wymienić się informacjami, podzielić dobrymi praktykami, nawiązać znajomości, które mogą w przyszłości posłużyć realizacji wspólnych międzyuczelnianych projektów badawczych. Na tym nam najbardziej zależy. Wzajemne inspirowanie się doprowadzi do jeszcze bardziej kreatywnych oraz innowacyjnych działań. To także duży krok w kierunku inicjatyw prowadzących do pozyskania środków na wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, na działania studenckich kół naukowych – podkreślał dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej.. 

Organizatorzy wydarzenia przekonują, że studenckie koła naukowe są "gejzerem kreatywności i akademickiej przedsiębiorczości!". To dzięki nim powstają m.in. łaziki marsjańskie, roboty, konstrukcje innowacyjnych pojazdów oraz mnóstwo innych niesamowitych wynalazków, które często ułatwiają funkcjonowanie i rozwiązują mnóstwo współczesnych problemów. 

Portal BialystokOnline patronował wydarzeniu

Redakcja
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
677 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39