Spotkanie na szczycie w Białymstoku. Przyjadą marszałkowie z czterech krajów

2024.06.09 16:27
Przewodniczący parlamentów Polski, Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy przyjadą do Białegostoku w poniedziałek (10 czerwca). Podczas dwudniowego spotkania będą rozmawiać o bezpieczeństwie w Europie.
Spotkanie na szczycie w Białymstoku. Przyjadą marszałkowie z czterech krajów
Fot: PAP/Paweł Supernak

W dniach 10-11 czerwca w Białymstoku odbędzie się spotkanie marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni, przewodniczącego Riigikogu Republiki Estońskiej Lauri Hussara, przewodniczącej Saeimy Republiki Łotewskiej Daigi Mieriņy, przewodniczącej Seimasu Republiki Litewskiej Viktoriji Čmilytė-Nielsen oraz przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłana Stefanczuka.

Podczas tej wizyty marszałek Szymon Hołownia w poniedziałek (10 czerwca) weźmie udział w lekcji obywatelskiej pt. „Bezpieczeństwo jako zbiorowa odpowiedzialność - młodzi wobec zagrożenia w regionie”. Spotka się w Ogrodzie Branickich z uczniami czterech białostockich liceów, będą mu także towarzyszyć pozostali marszałkowie z zagranicy.

Drugi dzień wizyty zostanie poświęcony na rozmowy o roli Polski, państw bałtyckich i Ukrainy we wzmacnianiu bezpieczeństwa w Europie, a także o wymiarze społecznym jako filarze regionalnego bezpieczeństwa. Część dyskusji ma dotyczyć partnerstwa samorządów i społeczeństw i weźmie w niej udział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W związku z tymi wydarzeniami Ogród Branickich będzie wyłączony z publicznego użytkowania od godz. 12.00 w poniedziałek do godz. 15.00 we wtorek.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1078 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39