Sprawca fałszywego alarmu został zatrzymany

2019.09.04 17:00
Grajewscy policjanci zatrzymali 37-latka, który wyrzucił z pojazdu paczki z nieznaną zawartością przed budynkami straży pożarnej i policji. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.
Sprawca fałszywego alarmu został zatrzymany
Fot: KPP Grajewo

W poniedziałek (2.09) około godz. 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał informację o wyrzuconej z pojazdu przed budynkiem straży pożarnej paczki z nieznaną zawartością.

- Policjanci wstępnie ustalili, że pakunek wyrzucono z niebieskiej skody. Natychmiast na miejsce skierowano policyjnych pirotechników. Po sprawdzeniu zawartości paczki okazało się, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia - podaje Komenda Powiatowa Policji w Grajewie.

Po kilku godzinach ten sam pojazd pojawił się przed grajewską komendą. Jego kierowca tam również wyrzucił pakunek nieznanego pochodzenia. Zauważyli to policjanci z miejscowej drogówki i natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Mężczyzna, uciekając, popełniał wykroczenia drogowe i nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po kilku minutach był już w rękach policjantów.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ma także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a auto, którym się poruszał, nie należy do niego. 37-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz mieszkaniec powiatu monieckiego odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia i przestępstwa.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1281 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39