Sprawcy seryjnych kradzieży zatrzymani. Wśród podejrzanych było trzech nieletnich

2019.01.30 16:00
Kryminalni z Hajnówki przy współpracy z policjantami z bielskiej komendy ustalili łącznie sześciu podejrzanych, którzy na przełomie 2018/2019 roku dokonali serii kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wśród podejrzanych było trzech nieletnich.
Sprawcy seryjnych kradzieży zatrzymani. Wśród podejrzanych było trzech nieletnich
Fot: KPP Hajnówka

Dokonali serii kradzieży na przełomie 2018/2019

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim ustalili sześciu podejrzanych o serię kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, które miały miejsce na przełomie 2018/2019 roku. Jak ustalili mundurowi, osoby te za swój cel obierały stodoły lub budynki gospodarcze na terenie powiatów hajnowskiego i bielskiego.

- W siedmiu przypadkach mężczyźni wchodzili do niezamkniętych stodół, gdzie po odkręceniu korków paliwa w maszynach rolniczych ukradli około 300 litrów oleju napędowego. W kilku przypadkach w ręce złodziei wpadły też kosiarki spalinowe, sprężarka oraz inne drobne narzędzia - informuje Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce.

Pokaźna liczba "trofeów"

Następnym razem, wchodząc do budynków, musieli pokonać zabezpieczenia. Dokonując włamania, ukradli kosiarki spalinowe, podkaszarkę, przyczepkę jednoosiową, silnik elektryczny, akumulator oraz motocykl.

Mundurowym udało się odzyskać część utraconych przedmiotów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec jednego z dorosłych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. A losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1716 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39