Sprzątają miasto, wkrótce zaczną sadzić kwiaty

2018.03.19 16:04
Na ulice, skwery i do parków wyszli pracownicy firm oczyszczających miasto. W Białymstoku rozpoczęły się wiosenne porządki.
Sprzątają miasto, wkrótce zaczną sadzić kwiaty
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Już od kilku dni trwają prace związane z porządkowaniem miasta po zimie. Sprzątane są ulice, chodniki i okolice przystanków autobusowych, bo właśnie tam zwykle gromadzi się najwięcej śmieci. W wielu miejscach trwa zamiatanie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Firmy oczyszczające sprzątają zieleńce, także te położone wzdłuż ulic osiedlowych. W poniedziałek pracownicy zaczęli również porządkowanie ścieżek rowerowych.

Ponieważ w ostatnich dniach słupki rtęci na termometrach skoczyły w górę, wykonywane są cięcia sanitarne i odmładzające krzewów rosnących na skwerach i w parkach, trwa tam również wiosenne wygrabianie liści. W Parku Planty zakładane są elastyczne wiązania na żywotnikach stożkowych, które mają je wzmocnić i zapobiec złamaniom.

Według informacji białostockiego magistratu, jeszcze w tym miesiącu planowane jest sadzenie wczesnych kwiatów. Jeśli skończą się nocne mrozy i słońce przygrzeje, można będzie wypatrywać pierwszych krokusów m.in. w Parku im. Jadwigi Dziekońskiej, na skwerze przy ul. Św. Mikołaja, na Bulwarach im. Z. Kościałkowskiego w okolicach rzeźby Kawelina i na trawniku w Alei Bluesa.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39