Sprzedawali podrobione elektronarzędzia. Dwóch Włochów w rękach policji

2015.06.25 00:00
Policjanci z Łomży zatrzymali dwóch obywateli Włoch podejrzanych o oszustwo i wprowadzanie do obrotu podrobionych elektronarzędzi. W samochodzie, którym jechali mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli podrobione narzędzia.
Sprzedawali podrobione elektronarzędzia. Dwóch Włochów w rękach policji
Fot: KWP Białystok

W środę (24.06) Łomżyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali do kontroli nissana, którym poruszało się dwóch obywateli Włoch w wieku 49 i 52 lata. Jak wynikało ze wstępnych informacji posiadanych przez funkcjonariuszy, mężczyźni, podając się za przedstawicieli jednej ze znanych na rynku firm, oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia. Jeden z mieszkańców Łomży, 43-latek, kupił od nich piłę motorową, agregat prądotwórczy i spawarkę za łączną kwotę 2 tys. zł. Okazało się, że były to podróbki.

W pojeździe, którym podróżowali podejrzani, mundurowi ujawnili kolejne narzędzia z podrobionymi znakami towarowymi. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

W czwartek (25.06) usłyszeli zarzuty oszustwa i wprowadzania do obrotu podrobionych towarów. Trwają czynności zmierzające do ustalenia strat.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1359 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39