Spuścił z 3 autobusów i ładowarki kołowej ponad 700 litrów paliwa

2022.03.25 09:00
Kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież paliwa z kilku autobusów w Kolnie oraz o kradzież z włamaniem do ładowarki kołowej na jednej z posesji w Turośli. W sumie z pojazdów zniknęło ponad 700 litrów paliwa o wartości 4 tys. zł.
Spuścił z 3 autobusów i ładowarki kołowej ponad 700 litrów paliwa
Fot: KPP Kolno

Na początku stycznia, policjanci z Kolna otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa z 3 autobusów zaparkowanych na parkingu w Kolnie. Jak ustalili kryminalni, do zdarzenia doszło nocą.

- Sprawca spuścił paliwo ze zbiorników autokarów i wywiózł samochodem w plastikowych baniakach. Wówczas zniknęło ponad 500 litrów oleju napędowego. Kolejne zgłoszenie o kradzieży paliwa policjanci otrzymali na początku marca. Tym razem złodziej upatrzył sobie ładowarkę kołową na jednej z posesji w Turośli. Odciął w niej zabezpieczony kłódką korek wlewu paliwa i ukradł około 200 litrów paliwa - informują policjanci KPP Kolno.

Poszkodowani oszacowali straty na ponad 4 tys. zł. Jak ustalili kolneńscy kryminalni, podejrzanym o te przestępstwa jest 28-letni mieszkaniec powiatu piskiego (woj. warmińsko-mazurskie).

W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ zatrzymany w ciągu ostatnich 5 lat odbywał już karę pozbawienia wolności za kradzieże, jej wymiar może zostać zwiększony o połowę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

986 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39