Spuszczał paliwo z ciężarówek. Uciekł zostawiając samochód i portfel z dokumentami

2022.11.28 14:50
Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o włamania i kradzież paliwa z ciężarówek. Mężczyzna nie zdążył wywieźć łupu, bo został przyłapany na gorącym uczynku przez pokrzywdzonego.
Spuszczał paliwo z ciężarówek. Uciekł zostawiając samochód i portfel z dokumentami
Fot: KMP Suwałki

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa z ciężarówek zaparkowanych na jednej z posesji w gminie Suwałki. Jak ustalili policjanci, sprawca spuścił paliwo ze zbiornika jednej z ciężarówek i przelał je do plastikowych pojemników.

- Nie zdążył jednak wywieźć łupu, bo został przyłapany przez pokrzywdzonego na gorącym uczynku. Udało mu się uciec pozostawiając na posesji samochód, którym przyjechał. W tym pośpiechu złodziej nie zdążył zabrać z auta portfela z dokumentami - informują mundurowi z KMP Suwałki.

To znacznie ułatwiło pracę kryminalnym, którzy już następnego dnia rano zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego. W trakcie czynności śledczy ustalili, że mężczyzna już dzień wcześniej na tej samej posesji włamał się do dwóch ciężarówek i ukradł 160 litrów paliwa.

Poszkodowany oszacował straty na ponad 2500 zł. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
546 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39