Spuszczali paliwo z ciągników. Zostali zatrzymani

2016.02.29 15:27
Białostockiej policji udało się zatrzymać mężczyzn, którzy kradli paliwo. Niedawno opublikowali ich zdjęcia.
Spuszczali paliwo z ciągników. Zostali zatrzymani
Fot: KWP Białystok
Udało się zatrzymać mężczyzn, którzy kradli paliwo

Mimo publikacji zdjęć (zobacz: Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzn, którzy kradli paliwo), nikt nie rozpoznał złodziei. Fotografie pochodziły z monitoringu, który zarejestrował, jak trzej mężczyźni spuszczali paliwo z ciągników siodłowych zaparkowanych na jednej z posesji w miejscowości Bogdanki (nieopodal Białegostoku).

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Policja liczyła na pomoc mieszkańców Podlasia w ustaleniu tożsamości mężczyzn. Tak się jednak nie stało – do mundurowych nie trafił żaden sygnał w tej sprawie. Na szczęście wnikliwa analiza zabezpieczonych śladów pozwoliła na dotarcie do trzech białostoczan. Podejrzani zostali zatrzymani w trzech mieszkaniach na osiedlach Słoneczny Stok i Starosielce. Wszyscy są młodzi - mają od 19 do 20 lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż dwaj zatrzymani mają na sumieniu także inne kradzieże, za które już wcześniej usłyszeli zarzuty.

Aktualnie funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością  Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku badają szczegóły tego zdarzenia i całokształt przestępczej działalności zatrzymanych mężczyzn. Za kradzież paliwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1305 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39