Stacja chce pomóc. Będzie rozdawać bony paliwowe i darmową kawę

2021.11.24 12:55
Stacja benzynowa Cirkle K postanowiła pomóc osobom dotkniętym przez kryzys na granicy polsko-białoruskiej. W niektórych punktach będzie więc rozdawała bony paliwowe oraz darmową kawę.
Stacja chce pomóc. Będzie rozdawać bony paliwowe i darmową kawę
Fot: pixabay.com

Cirkle K chce wesprzeć Polski Czerwony Krzyż. Dlatego przekaże organizacji wsparcie w postaci bonów pomocowych oraz pakietów i przedmiotów pierwszej potrzeby. Z kolei ratownicy medyczni oraz służby działające na granicy mogą natomiast skorzystać z darmowej kawy, herbaty i czekolady, na stacjach Circle K w Bielsku Podlaskim, Białymstoku i Suwałkach. Napoje można zabierać do własnych termosów oraz kubków termicznych, by dłużej pozostały gorące, co jest szczególnie ważne, gdyż większość funkcjonariuszy pracuje na zewnątrz.

Akcja potrwa przez dwa tygodnie do 3 grudnia 2021 r. włącznie.

- Sytuacja przy granicy jest krytyczna, jako firma działająca na terenie Polski i po prostu jako ludzie, nie możemy i nie chcemy patrzeć na to obojętnie. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć zarówno służby mundurowe, dbające między innymi o nienaruszalność granic, oferując im chwilę wytchnienia nad gorącym napojem, jak i Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, niosącemu pomoc ludziom poszkodowanym przez tę sytuację w pasie przygranicznym – mówi Michał Ciszek, Prezes Zarządu Circle K Polska.- Niesienie pomocy i wsparcie potrzebujących jest dla nas bardzo ważne. Wierzymy, że prawa człowieka są uniwersalne i niezbywalne, dlatego istotne jest dla nas, że możemy pomóc wielu osobom, niezależnie od ich wieku, płci, narodowości czy wyznania – dodaje.

Obecna współpraca stacji z PCK to tylko jedna z podejmowanych inicjatyw. Organizacje od dawna pracują też przy wspólny projekcie Drogowe ABC, edukującym dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w zeszłym roku niosły wsparcie dla seniorów, przekazując im w okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia paczki żywnościowe.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39