Stadion Miejski będzie pękać w szwach? Kalendarz imprez na rok 2016

2016.02.08 16:44
W roku 2016 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się kilka ciekawych imprez sportowych, jak i kulturowych. Oprócz spotkań z udziałem białostockiej Jagiellonii zorganizowany zostanie Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
Stadion Miejski będzie pękać w szwach? Kalendarz imprez na rok 2016
Fot: Grzegorz Chuczun

16 lipca Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Zawodnicy Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, którego gospodarzem w tym roku będzie Stadion Miejski w Białymstoku, zagrają mecz finałowy 16 lipca 2016 roku. Pierwsze w tym roku spotkanie z udziałem białostockiej drużyny Primacol Lowlanders będzie można zobaczyć 10 kwietnia 2016 roku. Być może to właśnie naszych zawodników zobaczymy w samym superfinale.

Jagiellonia i... kilkanaście turniejów piłkarskich

Dokładnie 19 lutego do Białegostoku wracają rozgrywki Ekstraklasy. Żółto-Czerwoni zainaugurują rozgrywki rundy wiosennej w roli gospodarza meczem z zespołem Śląska Wrocław. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18.00.

Tak jak miało to miejsce w roku ubiegłym, tak i teraz Stadion Miejski będzie współorganizatorem kilkunastu turniejów piłkarskich. Dwa z nich - Franek Cup (28.05) i Jaga Cup (4.06) będą zawodami międzynarodowymi.

Oprócz wyżej wymienionych wydarzeń warto dodać, że na bocznej płycie Stadionu Miejskiego odbywają się treningi, a także mecze sparingowe z udziałem takich drużyn jak: Jagiellonia Białystok S.S.A., BSP Jagiellonia Białystok, BKS Hetman Białystok, DTS Helios Białystok, BKS Jagiellonia Białystok, reprezentacje województwa podlaskiego w ramach rozgrywek PZPN, KKS Piast Białystok, Akademia Piłkarska Sukces, Fundacja Akademia Piłkarska Junior.

Z kompleksu przy Stadionie Miejskim korzystają również podlascy rugbiści z klubu Rugby Białystok. Drużyna przygotowuje się do zmagań turniejowych o Mistrzostwo Polski w Rugby 7.

W kalendarzu m.in. biegi masowe czy też... zapasy

W kalendarzu imprez na rok 2016 pojawią się również turnieje w tenisie stołowym, zapasach, biegach masowych, szermierce, łucznictwie, szachach, sportach samochodowych czy streetballu. Szerzej o tych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszym portalu.

Festyny, kabarety, Disco Polo i Podlaski Festiwal Piwa

Na Stadionie Miejskim odbędzie się również wiele wydarzeń artystyczno-kulturalnych. W planach są koncerty, kabaretony, festiwale, wystawy, festyny i warsztaty, a także Podlaski Festiwal Piwa.

Co ciekawe, 25 czerwca już po raz drugi na Stadionie odbędzie się Ekstraklasa Disco-Polo. Natomiast we wrześniu na płycie białostockiego obiektu zagrają Kombi oraz gwiazdy lat 90-tych.

Poza tym na Stadionie Miejskim czekają na nas Targi Książki oraz Targi Budowlane.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1179 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39