Stal nie taka twarda. Ważny triumf lidera z Suwałk

2020.11.04 15:51
Zwycięstwem 2:1 zakończyło się wyjazdowe starcie Wigier Suwałki ze Stalą Rzeszów. Trafienie na wagę 3 punktów zaliczył Paweł Gierach.
Fot: Wigry Suwałki

Najciekawiej zapowiadający się mecz 11. kolejki II ligi nie był wielkim widowiskiem. W spotkaniu pomiędzy Stalą Rzeszów a Wigrami Suwałki królowały walka i gra w destrukcji, ale nie oznacza to, że w opisywanym starciu nie padły gole. Te się pojawiły i to aż 3. Najpierw piłkę do siatki, po sporym zamieszaniu, skierowali gospodarze. Konkretnie uczynił to Jarosław Fojut, choć niewykluczone, że ostatecznie trafienie to zapisane zostanie na konto bramkarza Wigier, czyli Hieronima Zocha.

Na szczęście jeszcze przed przerwą Biało-Niebiescy zdołali wyrównać. Kolejny festiwal pomyłek, lecz tym razem w szesnastce rzeszowian, na gola zamienił Łukasz Bogusławski, w efekcie czego oba zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 1:1.

Niedługo po zmianie stron drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył obrońca Stali - Damian Kostkowski. Wydawało się, że wydarzenie to ustawi dalsze losy spotkania, ale mimo gry w osłabieniu ekipa z Rzeszowa nie skupiała się tylko i wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Krzysztofa Łętochy kilka razy wyszli z bardzo groźnymi kontratakami, które miały prawo zakończyć się zdobyciem gola.

Ostatecznie piłkarzom gospodarzy nie udało się jednak po raz kolejny pokonać Zocha, za to sposób na golkipera rywali znaleźli suwalczanie. Po błędzie defensywy Stali rezultat zmagań na 2:1 zmienił w 82. minucie Paweł Gierach.

Wyjazdowy triumf oznacza, że bez względu na rozstrzygnięcia w innych meczach po 11. kolejce Wigry pozostaną na czele II-ligowej stawki.

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki: Jarosław Fojut 28 - Łukasz Bogusławski 36, Paweł Gierach 82

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Łukasz Góra, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Piotr Głowacki - Wiktor Kłos (60' Mariusz Sławek), Bartosz Wolski (85' Ramil Mustafajew), Marcel Kotwica, Dawid Olejarka (86' Jakub Lorek) - Krystian Pieczara (60' Dominik Sadzawicki), Grzegorz Goncerz (67' Rafał Maciejewski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka, Josip Soljić, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka (60' Adrian Karankiewicz), Paweł Gierach - Patryk Czułowski (71' Denis Gojko), Łukasz Bogusławski, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek - Kacper Wełniak (46' Daniel Liszka)