Stalking - współczesne przestępstwo. Czym jest i jak go uniknąć?

2011.01.19 00:00
Stalking to uporczywe, złośliwe powtarzające się nękanie za pomocą środków komunikacji takich jak internet czy telefon komórkowy oraz śledzenie, nachodzenie i zmuszanie do spotkań. Jutro na Wydziale Prawa odbędzie się konferencja poświęcona temu przestępstwu.
Stalking - współczesne przestępstwo. Czym jest i jak go uniknąć?
Fot: materiały organizatora

Problem stalkingu niegdyś dotyczył przede wszystkim celebrytów, ludzi wielkiego ekranu, lecz obecnie jest to także problem, z którym boryka się cała rzesza zwykłych ludzi, o czym świadczy stale narastająca liczba artykułów prasowych, o ofiarach nękania.

Stosunkowo niedawno do kodeksu karnego zostały wprowadzone przepisy, które traktują stalking jako przestępstwo. Dla osób, które interesuje tematyka nowo wprowadzonego przestępstwa, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok przygotowało konferencję "Stalking - bliżej niż myślisz". Na podstawie zekranizowanego przypadku, zostaną omówione problemy tego zagadnienia, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. W konferencji wezmą udział adwokat, prawnik teoretyk, psycholog i rzecznik prasowy Komendy Głównej w Białymstoku.

Spotkanie odbędzie się 20 stycznia o godz. 17.00 na Wydziale Prawa UwB w sali 214.

MAG

Polecamy lokal
928 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39