Stało się. Jacek Góralski odszedł z Jagiellonii

2017.08.01 11:45
Dobiegła końca przygoda Jacka Góralskiego z białostocką Jagiellonią. Defensywny pomocnik zdecydował się na transfer do Bułgarii, gdzie będzie występował w drużynie, która od 6 lat nieustannie zdobywa mistrzostwo swojego kraju.
Stało się. Jacek Góralski odszedł z Jagiellonii
Fot: Michał Kardasz

64 mecze, 3 gole, 3 asysty, 19 żółtych kartek i 1 czerwona – to bilans Jacka Góralskiego w Jagiellonii Białystok, który w najbliższym czasie nie będzie już poprawiany. Reprezentant Polski podpisał we wtorek (1.08) 3-letni kontrakt z Łudogorcem Razgrad.

Plotki o transferze "Górala" do Bułgarii okazały się prawdziwe. Z jednej strony ruch ten jest dosyć dziwny, gdyż najlepsi gracze Lotto Ekstraklasy rzadko wybierają tego typu kierunek, ale z drugiej mówimy przecież o transferze do drużyny, która rok w rok zdobywa mistrzostwo kraju i systematycznie gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów czy też Ligi Europy.

I nawet jeśli na ligowych meczach w Bułgarii starodawne trybuny świecą pustkami, to finansowo – i być może nawet sportowo – Jacek Góralski poprzez swój ruch na pewno nie straci. Jagiellonia natomiast na wytransferowaniu defensywnego pomocnika – którego 2 lata temu kupiła z Wisły Płock za około 400 tys. zł – zarobi 1,5 mln euro.

Jacek Góralski został tym samym 6. w historii bułgarskiego klubu piłkarzem zakupionym za więcej niż 1 mln euro. Były Jagiellończyk w nowym zespole będzie występował z numerem 44.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1165 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39