Stand-up wraca po wakacyjnej przerwie

2019.09.24 11:09
Po przerwie wakacyjnej powracają cykliczne spotkania z dobrym stand-upem. Przygotujcie się na mocną dawkę śmiechu.
Stand-up wraca po wakacyjnej przerwie
Fot: Mieszko Minkiewicz

Białystok odwiedzi trójka bardzo mocnych i różnorodnych komików wraz ze swoimi najnowszymi programami.

Pierwszy to Michał Kutek, który prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Człowiek o prawniczej przeszłości i raczej bez jakiejś jaskrawej przyszłości. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania sobą i światem bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego, co go spotyka i otacza. Żyjący zgodnie z zasadą "100 przepłyniętych basenów zasługuje na nagrodę z dziesięciu piw". Przenikliwy i utalentowany. W komedii Michała dostrzeżecie, że on nad każdym tematem, o jakim pisze się pochyla, zagłębia w niego, żeby żart sięgnął do możliwie jak największej liczby synaps, pobudzając przy tym słuchacza.

Kolejnym gościem będzie Maciej Brudzewski to stand-uper z Olsztyna, twórca cyklu wieczorów komediowych pod hasłem Stand-Up Inferno. Na scenie wywraca rzeczywistość do góry nogami, bawiąc publiczność z całej Polski. Swoimi tekstami wywalczył m.in. finał drugiej edycji "Antrakt Stand-Up Festiwal", pierwsze miejsce w konkursie "Stand-Up War", występ w programie TVP "Tylko dla dorosłych" oraz w programie Comedy Central "Comedy Club". Pełne emocji i losowych zawijasów historie z życia oraz nietuzinkowe spostrzeżenia sprawiają, że nie chce się wychodzić z jego świata.

Wreszcie Mieszko Minkiewicz - gospodarz sceny i świeżo upieczony zwycięzca Polskiej Ligi Roast Battle. Reprezentant zarówno Białegostoku jak i świetnego poczucia humoru i niezależnych poglądów. Stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Romansował z kabaretem, improwizacją i serwisem YouTube. Grał na większości polskich festiwali komediowych, zdobywał nagrody solowe i zespołowe. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi, oraz w Warszawie, gdzie mieszka.

Impreza odbędzie się w sobotę (28.09) w klubie Fama. W planach są dwie jej odsłony – o godz. 19.00 i 21.30. Portal BiałystokOnline jest jej patronem medialnym.

Zobacz też:
Mocne uderzenie stand-upu – nowy sezon: Kutek, Brudzewski, Minkiewicz,
Mocne uderzenie stand-upu – nowy sezon: Kutek, Brudzewski, Minkiewicz – Drugi termin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1558 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39