Stara bieżnia była już pełnoletnia. W Zwierzyńcu zaczęli kłaść nową

2016.06.29 13:08
Na stadionie lekkoatletycznym w Zespole Obiektów Sportowych Zwierzyniec trwają prace budowlane. Powstaje bieżnia, a zaraz po niej pojawią się nowe urządzenia lekkoatletyczne.
Stara bieżnia była już pełnoletnia. W Zwierzyńcu zaczęli kłaść nową
Fot: UM Białystok

Trwa modernizacja stadionu na Zwierzyńcu. W tej chwili ekipa budowlana demontuje starą, zużytą nawierzchnię tartanową. Bieżnia, z której do tej pory korzystali sportowcy, ma już 18 lat. Pojawiły się na niej wytarcia i wybrzuszenia.

W jej miejsce zostanie położona bieżnia kauczukowa, która da odpowiednią amortyzację, dodatkowo zapewni sportowcom większe bezpieczeństwo. Przewidziana nawierzchnia to najwyższej klasy prefabrykowana wykładzina kauczukowa z rolki, składająca się z dwóch zwulkanizowanych warstw, nieprzepuszczalna dla wody. Posiada certyfikat produktowy IAAF i spełnia parametry co do tarcia, wytrzymałości na zerwanie, rozciąganie i odkształcenia.

Firma modernizująca stadion wymieni także wszystkie urządzenia lekkoatletyczne. Pojawią się nowe: stanowisko do rzutu młotem, pchnięcia kulą, skocznia w dal i rów z wodą.

Koszt tej inwestycji to prawie 4 mln zł. Zgodnie z planami sportowcy na bieżnię będą mogli wrócić wraz z początkiem listopada. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji teraz przebudowuje też Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej oraz tworzy parking w rejonie basenu przy ul. Włókienniczej.

W tym roku stadion lekkoatletyczny obchodzi 90. rocznicę powstania. 5 września 1926 r. w Parku 3 Maja nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu. W skład obiektu wchodziło boisko sportowe, dwa korty tenisowe, bieżnia, trybuna dla widzów, bufet i szatnie. Pierwszym gospodarzem obiektu był Wojskowy Klub Sportowy 42. Pułku Piechoty.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1790 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39