Stare Dobre Małżeństwo w Białymstoku! Koncert już wkrótce

2024.06.21 12:13
W niedzielę (23 czerwca) do naszego miasta zawita legendarny zespół Stare Dobre Małżeństwo. Koncert odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej o godzinie 18:00.
Stare Dobre Małżeństwo w Białymstoku! Koncert już wkrótce
Fot: Stare Dobre Małżeństwo/ FB

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza nas na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Fani muzyki folkowej i piosenki poetyckiej koniecznie powinni zapisać w swoich kalendarzach datę 23 czerwca. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 i przepełni nas pozytywną energią na nadchodzący tydzień.

Zagrają dla nas: Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna, Wojciech Czemplik – skrzypce, Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa oraz Bolesław Pietraszkiewicz – gitary.

Na czele kultowej grupy już od trzech dekad stoi Krzysztof Myszkowski. Artysta zjednał sobie serca publiczności charyzmą i talentem muzycznym. Jest pieśniarzem, kompozytorem i instrumentalistą. Warto zaznaczyć, że widowiska muzyczne w wykonaniu legendarnego kwartetu stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Koncertują na największych i najbardziej prestiżowych salach w całej Polsce i zazwyczaj nie pozostawiają na widowni wolnych miejsc. Dużą część ich fanów stanowią osoby, którym ich muzyka towarzyszy przez całe życie. Dorastali wraz z kształtowaniem się tego kultowego zespołu.

Autorem warstwy muzycznej skomponowanej do większości piosenek jakie wykonują jest Krzysztof Myszkowski. Korzystają z tekstów napisanych przez wybitnych poetów, takich jak: Edward Stachura, Adam Ziemianin, Józef Baran, Bolesław Leśmian, Jan Rybowicz, czy Bogdan Loebl.

Pierwszy koncert zagrali 12 grudnia 1983 roku i do tej pory nie zeszli ze sceny. Teraz zobaczymy, a przede wszystkim usłyszymy ich w naszym mieście, w gościnnych progach Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1091 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39