Staruszka przez czary z jajkiem straciła 10 tys. zł

2010.08.11 00:00
Do dobroczynnych czarów potrzebne jej było jajko, ścierka oraz... wszystkie pieniądze domowników. Oszustka pod pozorem wyleczenia 77-latki ukradła 10 tys. zł.
Staruszka przez czary z jajkiem straciła 10 tys. zł
Fot: sxc.hu

Do domu w gminie Łomża przyszła kobieta pod pretekstem, że szuka starych maszyn do pisania. Gdy 77-latka powiedziała, że ma tylko maszynę do szycia, nieznajoma spytała staruszkę czy ta nie jest chora, gdyż źle wygląda i zaproponowała, że ją wyleczy. Właścicielka domu postanowiła skorzystać z oferty.

Najpierw oszustka modliła się nad jajkiem zawiniętym w ręcznik. Następnie poprosiła o przyniesienie wszystkich znajdujących się w domu oszczędności. Gdy nieznajoma miała już portfel z pieniędzmi, zażądała jeszcze jednej ścierki, by owinąć w nią wszystko co miała na stole. Kobieta poszła szukać przykrycia, a gdy je dała, oszustka kazała schować zawiniątko w szafie i przestrzegła aby nie otwierać go do jutra, bo inaczej stanie się krzywda rodzinie po czym opuściła dom. Właścicielka ryzykując niepowodzeniem wyleczenia postanowiła jednak zajrzeć do zawiniątka. Okazało się, że w środku jest pusty portfel, a 10 tys. zł zniknęło razem z kobietą.

- Pamiętajmy, że nie ma łatwych i tanich okazji. Usługa świadczona przez nieznane nam osoby może skończyć się utratą oszczędności całego życia. Wobec nieznajomych należy stosować zasadę ograniczonego zaufania - przestrzega Marek Skutnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ważny również jest odpowiedni, bezpieczny sposób przechowywania naszych oszczędności. Najlepszym do tego miejscem nie jest przysłowiowa skarpeta lecz konto bankowe - dodaje Skutnik.

E.S.

1719 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39