Straż Graniczna przyjęła 48 nowych funkcjonariuszy

2022.10.25 15:00
Podlaski Oddział Straży Granicznej powiększył się o 48 nowych funkcjonariuszy. Po ślubowaniu będą odbywać szkolenie.
Straż Graniczna przyjęła 48 nowych funkcjonariuszy
Fot: pixabay.com

Do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przyjęto 48 nowych funkcjonariuszy – 16 kobiet i 32 mężczyzn. Pierwsze dni swojej służby spędzą w komendzie białostockiego oddziału, następnie, po ślubowaniu, trafią do jednego z ośrodków szkoleń Straży Granicznej. Po jego odbyciu wrócą, by pełnić służbach w podlaskich placówkach na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Osoby zainteresowane pracą w Straży Granicznej mogą brać udział w organizowanych naborach. Mogą w nich brać udział osoby posiadające polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, które nie były karalne za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystają w pełni praw publicznych i mają przynajmniej średnie wykształcenie. Wymogiem jest też posiadanie zdolności fizycznej oraz psychicznej do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych.

Chętni mogą zgłaszać się przez stronę internetową www.podlaski.straz.graniczna.pl oraz dzwonić do Sekcji Organizacji i Naboru. Termin złożenia dokumentów można ustalić też na pomocą aplikacji Nabór SG (dostępna na stronie internetowej).

Osoby zainteresowane służbą, mogą dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda nabór i jakie są warunki tutaj: Jak wygląda praca w Straży Granicznej i dlaczego warto? WYWIAD

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39