Straż Miejska przypomina "Odłóż telefon! Przejdź bezpiecznie!"

2023.09.29 07:07
Bezpieczeństwo i uwaga na drodze to podstawa. Wiedzą o tym funkcjonariusze Straży Miejskiej, a nawet uczniowie białostockich szkół. Swoją wiedzą podzielili się dziś z mieszkańcami miasta ostrzegając ich przed zagrożeniem.
Straż Miejska przypomina "Odłóż telefon! Przejdź bezpiecznie!"
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Kolejne przejście dla pieszych w naszym mieście zostało dziś opatrzone ostrzegawczym napisem. "Odłóż telefon! Przejdź bezpiecznie!" - głosi ostrzeżenie wypisane w ramach akcji zorganizowanej przez Biuro Zarządzania Kryzysowego Miasta Białystok, Straż Miejską i Komendę Miejską Policji w Białymstoku. Pod koniec 2022 roku takich napisów w naszym mieście było już 21.

Mundurowi robią co mogą, by zapewnić nam bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy jednak, że nikt nie zrobi tego lepiej niż my sami.

Dziś (27 września) informacją ostrzegawczą zostało opatrzone przejście przy ulicy Pogodnej. W akcji wzięli również udział uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr. 34 im. gen. Józefa Zachariasza Bema w Białymstoku. Dzieciaki spisały się na medal nadzorując pracę funkcjonariuszy oraz rozdając mieszkańcom miasta opaski odblaskowe i zachęcając do ich noszenia.

W 2022 roku na przejściach dla pieszych w całej Polsce życie straciło 460 pieszych, a 4367 zostało rannych. Zachowaj czujność! Nie pozwól by telefon odwrócił Twoją uwagę od sytuacji na drodze.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
880 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39