Straż Miejska w Białymstoku apeluje: Rowerzysto! Noś odblaski

2024.05.20 10:48
Funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku wyruszyli na ścieżki rowerowe, aby zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów. Napotkanym rowerzystom rozdawano kamizelki i odblaski.
Straż Miejska w Białymstoku apeluje: Rowerzysto! Noś odblaski
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Elementy odblaskowe są formą zapewnienia sobie widoczności na drodze. Często to właśnie one ratują życie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Sezon rowerowy w mieście trwa w najlepsze, a białostoczanie chętnie korzystają z tego środka transportu.

Dlatego też funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku pojawili się w okolicy ciągów rowerowych. Każdy napotkany na ich drodze cyklista mógł otrzymać kamizelkę i opaskę odblaskową. Wszystko po to, żeby amatorzy dwóch kółek byli na drodze lepiej widoczni, a przez to bezpieczniejsi. Straż Miejska jest zdania, że warto o to zadbać, zwłaszcza jeśli ktoś często podróżuje po mieście rowerem – niekoniecznie wieczorem.

Straż Miejska w Białymstoku apeluje

Odblaski ułatwiają kierowcom dostrzeżenie rowerzysty, ponieważ światło odbija się od nich zarówno w dzień, jak i w nocy, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że zostaną wcześniej zauważeni.

- Jestem widoczny = jestem bezpieczny, to proste równanie i zawsze warto się go trzymać, niezależnie od tego, gdzie jeździmy. Krótko, długo, daleko czy blisko – to naprawdę bez żadnego znaczenia. Dbając o widoczność dbamy o własne zdrowie i życie - mówią funkcjonariusze z białostockiej straży.

Prawo o ruchu drogowym stanowi, że osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1675 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39