Straż miejska zadba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

2013.07.14 00:00
Rozpoczęły się działania "Bezpieczne Wakacje 2013" prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Białymstoku. Do końca sierpnia strażnicy mają zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych białostoczan.
Straż miejska zadba o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży
Fot: sxc.hu

"Bezpieczne Wakacje 2013" to działania prewencyjne, dzięki którym dzieci i młodzież pozostająca w wakacje w Białymstoku i tu spędzająca swój wolny czas ma być bezpieczniejsza.

W ramach patrolów strażnicy prowadzą kontrole miejsc, gdzie młodzież lubi spędzać swój wolny czas - nad wodą, rejony szkół, podwórka osiedlowe, place zabaw. Funkcjonariusze mają także lokalizować akweny wodne, glinianki i rozlewiska, które można wykorzystywać do kąpieli oraz informować o zachowaniach zagrażających zdrowiu i życiu. Zaplanowano także doraźne kontrole rejonów zorganizowanych kąpielisk, osiedli (tam - strażnicy powinni szczególnie reagować na niebezpieczne zachowania podczas zabaw), a w godzinach popołudniowych i wieczornych - rejonów osiedlowych punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich oraz miejsc zaciemnionych.

Podsumowanie działań zaplanowano na 10 września. Bieżące przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach dotyczących dzieci i młodzieży odbywa się pod numerami telefonicznymi 85 869 68 00 oraz 986 przez całą dobę.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

735 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39