Straż Miejska zapowiada kontrole. Zwróci uwagę na nieletnich palaczy, także e-papierosów

2016.09.30 11:17
Straż miejska będzie dalej kontrolować rejony szkół i tereny przyległe, zwracając szczególną uwagę na osoby nieletnie. Warto pamiętać, że zakaz palenia w tych miejscach obowiązuje też dorosłych.
Straż Miejska zapowiada kontrole. Zwróci uwagę na nieletnich palaczy, także e-papierosów
Fot: pixabay.com

Straż miejska zapowiada wzmożoną kontrolę okolic placówek oświatowych. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na osoby palące. Zgodnie z nowymi przepisami, zakaz palenia dotyczy nie tylko tradycyjnych, ale także elektronicznych papierosów.

Strażnicy zajęli się również kontrolą punktów sprzedaży e-papierosów. Sprawdzane jest to, czy sprzedawcy stosują się do obowiązku zamieszczania w widocznym miejscu tabliczki informującej o zakazie sprzedaży papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych osobom do lat 18, a także czy nie dochodzi do sprzedaży takich produktów osobom nieletnim.

W ciągu niespełna 2 tygodni mundurowi skontrolowali ponad 20 punktów, w których sprzedawane są e-papierosy. Nałożono 5 mandatów, w 1 przypadku wniosek o ukaranie został skierowany do sądu.

Teraz kontrolowane będą także różne miejsca, w których obowiązuje zakaz palenia papierosów tradycyjnych i elektronicznych, m.in. przystanki komunikacji publicznej czy ogólnodostępne miejsca przeznaczone do zabaw dzieci.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1691 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39