Strażacy uratowali niemowlę

2022.01.13 09:34
W środę (12.01) w godzinach porannych doszło do nietypowego zdarzenia na terenie jednej z jednostek straży pożarnej.
Strażacy uratowali niemowlę
Fot: KM PSP w Suwałkach

Jak informuje bryg. Kazimierz Golubiewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach na teren jednostki wjechał samochód osobowy, w którym znajdowały się dwie dorosłe osoby z 2-miesięcznym niemowlęciem.

Podczas jazdy opiekunowie zauważyli, że dziecko ma problemy z oddychaniem, a że w tym czasie przejeżdżali obok jednej z siedzib straży pożarnej postanowili tam szukać pomocy.

- Strażacy po usłyszeniu od kobiety nawoływania o pomoc, natychmiast udali się do pojazdu i przenieśli dziecko do ciepłych pomieszczeń strażnicy celem uzyskania lepszego dostępu. Działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na udrożnieniu dróg oddechowych, sprawdzeniu oddechu i podaniu tlenu. Po wykonaniu tych czynności stan poszkodowanego uległ poprawie - przekazał bryg. Kazimierz Golubiewski.

Udzielono również wsparcia psychicznego opiekunom oraz powiadomiono Państwowe Ratownictwo Medyczne. Po przyjeździe karetki przekazano niemowlę załodze zespołu ratunkowego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39