Strażnicy miejscy będą odwiedzać pustostany

2021.11.09 17:15
Białostoccy funkcjonariusze Straży Miejskiej rozpoczynają akcję "Zimowy Ratownik". W ubiegłym roku strażnicy w stosunku do osób narażonych na wychłodzenie organizmu podjęli blisko 1900 interwencji.
Strażnicy miejscy będą odwiedzać pustostany
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Coraz chłodniejsze wieczory i noce zwiastują nadchodzący wielkimi krokami najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych i samotnych. W związku z tym białostoccy funkcjonariusze Straży Miejskiej, każdego dnia będą odwiedzać pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe, piwnice oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby bezdomne będą informowane o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc i specjalistyczną opiekę.

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, obowiązkiem strażników jest, w zależności od sytuacji, przewiezienie bezdomnego do noclegowni, ogrzewalni lub izby wytrzeźwień. Natomiast, jeżeli stan zdrowia osoby bezdomnej budzi niepokój funkcjonariusza, na miejsce wzywane jest pogotowie ratunkowe.

W ubiegłorocznej akcji "Zimowy Ratownik" strażnicy w stosunku do osób narażonych na wychłodzenie organizmu podjęli blisko 1900 interwencji. W ich wyniku ponad 760 osób zostało przewiezionych do izby wytrzeźwień, 52 przewieziono do ogrzewalni a 42 osoby przekazano załodze pogotowia ratunkowego.

- Celem tej akcji jest przede wszystkim zapobieganie jak największej liczbie tragedii związanych z zamarznięciem. Ogromną rolę w naszej akcji odgrywają mieszkańcy naszego miasta. To dzięki ich wrażliwości co roku możemy pomóc wielu potrzebującym Dlatego też już na początku naszej akcji apelujemy, aby każdą zauważoną osobę, która może potrzebować pomocy i miejsca, w których mogą przebywać bezdomni zgłaszać pod numer tel. 986 - przypomina rzecznik Straży Miejskiej w Białymstoku, Joanna Szerenos-Pawicz.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1508 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39