Strażnicy miejscy rozdali mandaty za palenie śmieci

2018.04.06 17:19
Straż Miejska w Białymstoku skontrolowała 250 domów pod kątem tego, czy w piecach były spalane odpady. Kontrole były poprzedzone akcjami informacyjnymi i edukacyjnymi dla mieszkańców.
Strażnicy miejscy rozdali mandaty za palenie śmieci
Fot: UM Białystok
Strażnicy dokładnie skontrolowali czym było palone w piecach

Od października do marca 2018 r. białostocka Straż Miejska przeprowadziła 249 kontroli nieruchomości dotyczących spalania odpadów w domowych piecach. Strażnicy stwierdzili 15 nieprawidłowości. Nałożyli 11 mandatów, a w 4 przypadkach pouczyli właścicieli nieruchomości.

– Akcje prewencyjno-profilaktyczne dotyczące spalania odpadów w piecach są potrzebne. Dzięki nim mieszkańcy uświadamiają sobie, jak szkodliwe jest spalanie śmieci. Te działania przypominają też właścicielom o konieczności czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych, co zmniejsza ryzyko pożaru i zaczadzenia – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Strażnicy przekazywali mieszkańcom także ulotki o szkodliwym wpływie smogu i konsekwencjach karnych spalania śmieci. Przypominali o obowiązkach właścicieli nieruchomości związanych utrzymaniem kominów i wentylacji. Następnie kontrolowali domy sprawdzając, czy w piecach nie są spalane odpady takie jak plastikowe opakowania, wyroby z gumy, drewno pokryte farbami czy elementy mebli tapicerowanych.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39