Strony internetowej z wykazem miejskich boisk nie będzie. Nieważne, kto proponuje

2017.07.15 12:15
Mieszkańcy Białegostoku nie doczekają się prawdopodobnie przed kolejnym rokiem szkolnym systemu, który ułatwiałby zarezerwowanie jednego z wielu boisk, które w ostatnich latach zostały wybudowane.
Strony internetowej z wykazem miejskich boisk nie będzie. Nieważne, kto proponuje
Fot: pixabay.com

Strona stronie nie równa?

Od ponad roku trwa dyskusja nt. tego, jak zmodernizować system wynajmowania boisk, które znajdują się przy szkołach. Często są one bowiem zamknięte, a te z których można skorzystać, są drogie i dodatkowo nie mają jednolitych zasad rezerwacji.

Już dwa razy z pomysłem zmiany wychodzili Młodzi Demokraci – młodzieżówka Platformy, którzy przygotowali projekt uchwały zawierający spójny regulamin wszystkich obiektów, które można byłoby zarezerwować za symboliczną opłatą. Proponowali oni także stworzenie strony internetowej bądź aplikacji z interaktywną mapą boisk, na której można by zobaczyć harmonogram ich wynajmowania. Pomysł ten jednak nie przeszedł przez radę miasta, głównie głosami Prawa i Sprawiedliwości.

W czerwcu natomiast radny Sebastian Putra (PiS) złożył interpelację do prezydenta z wnioskiem o przygotowanie strony internetowej, na której zostanie umieszczona szczegółowa lista wszystkich boisk z miasta.

- Biorąc pod uwagę, że miasto Białystok dysponuje szczegółowymi danymi odnośnie boisk sportowych jakie posiada, warto rozwiązać problem z dostępnością boisk sportowych w najprostszy z możliwych sposobów. Na tym etapie nie ma sensu tworzyć kosztownej aplikacji do wynajmowania boisk, ale udostępnić mieszkańcom jasną i klarowną odnośnie możliwości wynajmu.

Na stronie miałyby się znaleźć m.in. takie dane jak mapa z lokalizacją danych, zdjęcia, możliwe godziny oraz zasady wynajmu. Radny podkreślił, że powinna być ona na bieżąco aktualizowana i mieć zakładkę "Dane aktualne na dzień...". Zarejestrował on nawet domenę: boiska.bialystok.pl, tak aby móc ją przekazać w ręce urzędników z magistratu, którzy musieliby zająć się jej administrowaniem.

Komfort równa się koszty

Miasto do tego pomysłu nie podchodzi sceptycznie, ale wskazuje, że założenie takiej strony będzie się wiązał ze wzrostem zatrudnienia w placówkach osób odpowiedzialnych za aktualizację danych, a co za tym idzie z większymi wydatkami miasta.

- Wzrost zatrudnienia powoduje zwiększenie kosztów funkcjonowania placówek oświatowych, dlatego należy rozważyć zasadność mobilnego elektronicznego systemu wynajmu boisk – czytamy w odpowiedzi podpisanej przez zastępce prezydenta Rafała Rudnickiego.

Jak widać, nie ma co się spodziewać, że w najbliższym czasie nowe, funkcjonalne obiekty wybudowane za setki tysięcy złotych zostaną oddane do użytku mieszkańców na normalnych zasadach.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

896 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39