Studenci Medyka będą brać udział w zajęciach klinicznych w Szpitalu Wojewódzkim

2022.09.30 12:28
Studenci białostockiego Medyka będą mogli brać udział w zajęciach klinicznych organizowanych w Szpitalu Wojewódzkim. Taka współpraca będzie korzystna dla obu stron.
Studenci Medyka będą brać udział w zajęciach klinicznych w Szpitalu Wojewódzkim
Fot: UMB

Od nowego roku akademickiego 2022/2023 Szpital Wojewódzki w Białymstoku Szpital Wojewódzki w Białymstoku rozpoczyna współpracę z białostockim Medykiem. Dzięki temu ponad 370 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie odbywać zajęcia kliniczne w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.

Współpraca będzie realizowana w ramach prowadzenia zajęć dydaktyczno-badawczych udzielania świadczeń zdrowotnych przez studentów VI roku Wydziału Lekarskiego.

Zajęcia, w których będą uczestniczyć studenci zostaną zorganizowane na trzech oddziałach wewnętrznych tj. Oddziale Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii i Reumatologii, Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego oraz na Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej, jak również na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej.

Obecność studentów w szpitalu może nieć obopólne korzyści. Żacy będą mogli bowiem nieco odciążyć personel szpitala wykonując prostsze czynności.

Do wykonania zadań dydaktycznych i badawczych, Uniwersytet Medyczny zatrudnił nauczycieli akademickich. Uczelnia prowadzić będzie w udostępnionych oddziałach zadania badawcze, wynikające z planu prac naukowo-badawczych jednostki.

Umowa, która zastała zawarta między UMB i Szpitalem Wojewódzkim w piątek (30.09) i będzie obowiązywała przez dwa lata.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39