Studenci mogą pomagać dzieciom. Nabór trwa

2013.03.05 00:00
UwB, Caritas oraz świetlice Eleos zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w wolontariacie na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.
Studenci mogą pomagać dzieciom. Nabór trwa
Fot: sxc.hu
Wolontariusze będą odbywać dyżury w świetlicach białostockich organizacji charytatywnych

"Studenckie pogotowie lekcyjne" to wspólna akcja Uniwersytetu w Białymstoku, białostockiej Caritas oraz świetlic socjoterapeutycznych Eleos. Ogłoszenie o naborze wolontariuszy z grona studentów UwB pojawiło się w piątek, a koordynatorzy projektu przyjęli już 30 zgłoszeń, w tym studentów i pracowników UwB.

Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. pomoc w odrabianiu lekcji podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych, którzy często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych. Każdy student, który włączy się do akcji i odbędzie zaplanowaną liczbę dyżurów, na koniec semestru otrzyma stosowne zaświadczenie, które może przydać się przy staraniach o stypendium, staż czy pracę.

Na zgłoszenia od wszystkich chętnych organizatorzy czekają do 10 marca. Aby wziąć udział w akcji, należy wypełnić zgłoszenie pobrane ze strony uwb.edu.pl (zakładka: Aktualności) i odesłać na adres pogotowie@uwb.edu.pl

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39