Studenci Politechniki Białostockiej zdobyli tytuł Akademickiego Drużynowego Mistrza Polski

2012.05.21 00:00
Wielki sukces odniosła lekkoatletyczna reprezentacja mężczyzn Politechniki Białostockiej zdobywając w klasyfikacji generalnej tytuł Akademickiego Drużynowego Mistrza Polski.

Zawody odbyły się w Bydgoszczy w dniach 18-19 maja. Wzięło w nich udział 80 uczelni z całego kraju. Studenci podnieśli do góry dwa puchary za zwycięstwa drużynowe, ten drugi za pierwsze miejsce w kategorii uczelni technicznych.

Indywidualnie studenci zdobyli 8 medali. Największe sukcesy odnieśli: 100 m brązowy medal Grzegorz Kossakowski, 400 m brązowy i srebrny medal Łukasz Wilamowski, skok wzwyż brązowy medal Piotr Milewski, rzut oszczepem dwa srebrne medale Damian Ostapkowicz, pchnięcie kulą srebrny medal oraz w rzucie dyskiem brązowy medal Katarzyna Raciborska.