Studenci Uniwersytetu Medycznego muszą wyrobić Kartę Miejską

2011.02.18 00:00
Pomimo wcześniejszych informacji, że legitymacje wydawane studentom Uniwersytetu Medycznego mogą zostać wykorzystane również jako karty miejskie, na których chipie będzie umieszczony bilet komunikacji, okazało się inaczej.
Studenci Uniwersytetu Medycznego muszą wyrobić Kartę Miejską

Z powodów technicznych elektroniczne legitymacje studenckie przyszłych medyków, nie mogą być wykorzystane do tego celu. Dlatego żacy Uniwersytetu Medycznego proszeni są o składanie wniosków o wydanie Białostockiej Karty Miejskiej.

E-katry, nie będą musieli natomiast wyrabiać studenci Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

Osoby z tych uczelni, które już złożyły wniosek muszą zdecydować, czy do portfela dołożą e-kartę. System jest tak zaprojektowany, że dana osoba w tym samym czasie może mieć jedną imienną kartę i może to być karta miejska albo legitymacja studencka, nigdy dwa dokumenty jednocześnie. Po ukończeniu studiów w portfelu trzeba będzie mieć kartę.

Uruchomienie e-karty ma nastąpić w marcu.

E.S.

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39