Studenci z Białegostoku mogą zdobyć stypednium w USA

2014.10.19 00:00
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, jako jedyna jak dotąd uczelnia w Polsce nawiązała współpracę z Quinnipiac University (QU), kształcącą obecnie 6500 studentów i 2500 doktorantów.
Studenci z Białegostoku mogą zdobyć stypednium w USA
Fot: Wikipedia
Quinnipiac University

QU to jedna z najlepszych uczelni biznesowych USA - ma pełną akredytację AACSB International - i, co ważne, jest silnie zorientowana na współpracę z uczelniami z Europy Środkowej. Central European Institute (CEI) – jednostka QU – pomaga wzmacniać relacje w trzech głównych obszarach: akademickim, biznesowym i kulturowym. Od 2008 r. przy QU Funkcjonuje Széchenyi Chair for Hungary, zarządzane przez prof. Christopher'a Ball'a. Széchenyi Chair for Hungary organizuje wymianę studentów, do której w tym roku, po raz pierwszy, zostali zaproszeni także żacy z Polski - z WSFiZ w Białystoku. Student, a także przedstawiciele WSFiZ i Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Budapesztu gdzie poznali m.in. specyfikę funkcjonowania biznesu na Węgrzech.

W tym roku przy Quinnipiac University powstała Novak Family Polish Chair i ustanowiono stypendium pod nazwą Polish American Business Leaders, które będzie wspierać polskich stypendiów MBA. Program stypendialny ma przygotować przyszłych liderów biznesu w Polsce.

QU przy współpracy z polskimi partnerami każdego roku dokona wyboru dwóch najlepszych polskich studentów kierunków biznesowych, którzy otrzymają trzyletnie stypendium na przyjazd do Stanów Zjednoczonych. W ramach programu mają ukończyć MBA w Quinnipiac University, odbyć praktyki i przez półtora roku pracować w amerykańskiej firmie w pełnym wymiarze.

WSFiZ w Białymstoku oraz Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu będą gościły prezydenta CEI i jednocześnie koordynatora z ramienia QU Programu Polish American Business Leaders prof. Christopher'a Ball'a. 27 października o godz. 10.00 w Auli Kameralnej WSFiZ w Białymstoku odbędzie się spotkanie, podczas którego zostaną przedstawione QU i CEI, specyfika studiów MBA w USA oraz szczegółowe zasady i warunki ubiegania się i przyznawania stypendium na studia MBA dla polskich studentów.

Na spotkanie z prof. Christopher'em Ball'em mogą przyjść studenci wszystkich uczelni z naszego regionu. Udział, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymaga rejestracji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na www. wsfiz.edu.pl.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39