Studentka PB zachwyca swoim plecakiem na targach w Tokio

2016.07.07 16:58
Magdalena Kurnicka - studentka Wydziału Architektury PB - zaprojektowała plecak, który wyglądem nawiązuje do tradycyjnej sztuki origami. Do piątku (8.07) prezentuje go na targach design w Tokio.
Studentka PB zachwyca swoim plecakiem na targach w Tokio
Fot: Politechnika Białostocka

Wyjazd studentki Wydziału Architektury PB na targi produktów użytkowych Giftex 2016 - Tokyo Design to nagroda w konkursie na projekt damskiej torebki, która mogłaby trafić na japoński rynek. Konkurs zorganizowała Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru wraz z ArtMinistry. Jego celem jest promocja młodych polskich projektantów, a najlepsze produkty polskiej sztuki użytkowej pokazywane są na targach w Tokio w dniach 6-8 lipca.

Jak twierdzi Magdalena Kurnicka, plecak swoim kształtem przypomina złożoną z papieru kałamarnicę. Mogą go nosić zarówno młode dziewczyny, jak i kobiety, które poszukują oryginalnych dodatków do swoich stylizacji. W projekcie ważne są także kolory. Autorka postawiła na biel przełamaną pastelowymi elementami. W opakowaniu plecaka można znaleźć instrukcję zbudowania latawca, co także nawiązuje do japońskiej kultury i sztuki origami.

Magdalena Kurnicka to studentka III semestru studiów magisterskich na kierunku architektura i urbanistyka. Od ponad roku projektuje ubrania i dodatki na własny użytek. Jej udział w targach 7th Tokyo Design możliwy był m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez wynalazki i projekty studentów PB.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl
1229 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39