Studia prawno-ekonomiczne. Nowy kierunek na UwB

2011.05.09 00:00
Wydział Prawa oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku uruchamiają nowy kierunek: studia ekonomiczno-prawne. To coś dla tych, którzy mieli do tej pory dylemat: prawo czy ekonomia?
Studia prawno-ekonomiczne. Nowy kierunek na UwB
Fot: sxc.hu

Na razie prowadzony będzie nabór na studia pierwszego stopnia, czyli licencjackie, zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne. W przyszłości planowane jest uruchomienie także dwuletnich studiów uzupełniających (II stopnia).

Kierunek ekonomiczno-prawny poszerza obszar kształcenia o bardzo przydatną we współczesnych warunkach wiedzę i umiejętności, a mianowicie połączenie zagadnień gospodarczych i prawnych. Tym samym w naturalny sposób wpisuje się to w tendencje obecne w krajach Europy Zachodniej, gdzie dość popularne są studia typu Business Law.

Studia są przeznaczone dla przyszłych przedsiębiorców, prowadzących własną działalność gospodarczą, wysokiej klasy menedżerów, ale także dla osób, które chciałyby sprawować określone funkcje w administracji samorządowej, jak i też rządowej. Jednym słowem dla wszystkich, którzy w przyszłej pracy na co dzień będą musieli radzić sobie z problemami z obszarów prawa i ekonomii. Studenci studiów ekonomiczno-prawnych będą mieli do wyboru jedną z dwóch specjalności: sektor publiczny oraz sektor prywatny.

Informacje dotyczące programu studiów wraz ze szczegółowym wykazem przedmiotów niebawem zostaną opublikowane na stronach internetowych Wydziału Prawa oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB. Rekrutację poprowadzi Wydział Ekonomii i Zarządzania. Kierunek będzie oferował po 60 miejsc na studia stacjonarne i niestacjonarne.

MAG

1206 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39