Stuletni skansen zostanie odrestaurowany

2021.06.09 12:40
Gruntownej restauracji zostanie poddany budynek gospodarczy, w którym znajduje się wystawa etnograficzna Wigierskiego Parku Narodowego. Przebudowa jest możliwa dzięki środkom europejskim.
Stuletni skansen zostanie odrestaurowany
Fot: Barbara Perkowska / Wigierski Park Narodowy
Skansen w Krzywem w trakcie przenoszenia ekspozycji

Z powodu prac remontowych, w tym sezonie turystycznym wyłączona ze zwiedzania została wystawa etnograficzna przy leśniczówce w Krzywem.

- Stuletni budynek gospodarczy, w którym mieści się ekspozycja, będzie poddany generalnej restauracji. Zostanie lepiej dostosowany do celów ekspozycyjnych i edukacyjnych, a także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W przygotowaniu jest nowa aranżacja wystawy, a wszystkie eksponaty, które na niej się znajdą, będą wcześniej poddane konserwacji - informuje w mediach społecznościowych Wigierski Park Narodowy.

Wszystkie eksponaty przeszły już inwentaryzacje, a następnie zostały przewiezione na miejsce konserwacji.

Remont i przebudowa możliwe są dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z programu Interreg Litwa-Polska, w ramach projektu pt. "Współpraca Litwy i Polski w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promowanie rozwoju turystyki". Wigierski Park Narodowy realizuje go we współpracy z Gminą Suwałki. Projekt realizowany jest od 1 stycznia bieżącego roku, a potrwa do końca 2022 r.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39