Sukces białostockich zespołów. Zdobyły nagrody na festiwalu w Kaliszu

2017.02.14 16:08
Dwa zespoły działające w Domu Kultury "Śródmieście" zdobyły Brązowe Harfy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu.
Sukces białostockich zespołów. Zdobyły nagrody na festiwalu w Kaliszu
Fot: materiały Domu Kultury "Śródmieście"
Nagrodę otrzymał m.in. Zespół Muzyki Dawnej "Ars Decorum"

Zespół Muzyki Dawnej "Ars Decorum" pod kierunkiem Joanny Mytnik zdobył Brązową Harfę w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych. Taka sama nagroda - w kategorii zespołów instrumentalnych - trafiła do Zespołu Fletów Prostych "Cantio Polonica" pod kierunkiem Bożeny Kraśko.

Tegoroczny Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" odbywał się po raz 39. Wzięło w nim udział 25 zespołów z 9 województw.

Zespół Muzyki Dawnej "Ars Decorum" powstał w kwietniu 2015 r. Jest to zespół wokalno-instrumentalny specjalizujący się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i baroku. Do instrumentarium zespołu należą: flety proste, cornamuse, gitarolutnia, wiolonczela i instrumenty perkusyjne.

Drugi laureat - Zespół Fletów Prostych "Cantio Polonica" - istnieje od 1986 r. Zespół wykonuje muzykę dawną, świecką i religijną od renesansu do późnego baroku, jak również muzykę współczesnych kompozytorów inspirowaną muzyką dawną. Na instrumentarium zespołu składa się kwintet fletów prostych i cornamus - są to repliki renesansowych instrumentów. Z pewnością dodatkowym atutem są stroje - członkowie zespołu występują w pięknych, stylizowanych strojach renesansowych i barokowych.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39