Sukces białostockiego medyka. Możemy być spokojni o swoje uzębienie

2018.05.07 10:34
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zajął pierwsze miejsce w rankingu uczelni stomatologicznych. To duże wyróżnienie.
Sukces białostockiego medyka. Możemy być spokojni o swoje uzębienie
Fot: K. Klimowicz

Białostocki medyk może poszczycić się wieloma sukcesami. Ostatnim z nich jest 1. miejsce kierunku lekarsko-dentystycznego w rankingu uczelni stomatologicznych Larania Dentistry. Do zdobycia było 100 punktów. Pod uwagę brano m.in. wyposażenie, różnorodność i dostępność materiałów, poziom umiejętności praktycznych, średnie wyniki z ostatnich egzaminów, pomoc organizacyjno-administracyjną uczelni czy plan zajęć.

Uniwersytet w Białymstoku zajął pierwsze miejsce zdobywając 76,87 pkt. Za nim znalazła się uczelnia z Warszawy z wynikiem 76,84. Nieco słabiej wypadły placówki z Gdańska, Łodzi i Krakowa.

Podczas badania przeprowadzono także ankietę, gdzie studenci i absolwenci mogli wyrazić swoją opinię na temat uczelni. W przypadku białostockiego medyka najczęściej wymieniane atuty to: bardzo dobry stan wyposażenia, sal i obiektów uczelnianych, lokalizacja i połączenia, dużo pacjentów czy dobre przygotowanie pod LDEK.

Niestety wymieniono też kilka mankamentów np. brak zaangażowania części asystentów, duże rozbieżności w poziomie przekazywanej wiedzy między asystentami (głównie na stomatologii zachowawczej), konieczność uczenia się przestarzałych technik. Problemem jest też to, że testy na stomatologii zachowawczej są tak trudne, że trudności z ich rozwiązaniem mają nawet asystenci.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

897 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39